Könyvtárunk Konzorciumi Költészet-napi szavalóversenyt rendezett a Társadalmi Megújulás Operatív Program „Tudásdepó-Expressz" - TÁMOP-3.2.4-09/1-2010-0021 c. pályázat megvalósítására létrehozott konzorcium tagjaként.

A szavalóversenyen részt vehettek Abasár, Karácsond, Kisköre, Tiszanána települések általános iskolás tanulói, valamint Gyöngyös város középiskolásai.

Minden általános iskolából 3 fő alsós és 3 fő felsős tanuló, a középiskolákból iskolánként 3 fő nevezhetett.

Minden tanulónak egy kötelező és egy szabadon választott verset kellett elmondania, ez utóbbi az iskolában kötelezően megtanulandó költemény nem lehet.

Kötelező versek:

Általános iskola alsó tagozat: József Attila: Kedves Jocó

Általános iskola felső tagozat: József Attila: A számokról

Középiskolásoknak: József Attila: Tavasz van! Gyönyörű!

A kiskörei elődöntő 2011. április 4-én zajlott le, amelyen 29 alsó tagozatos és 13 felső tagozatos tanuló szavalatát hallhatta a közönség és a zsűri.

A szép és kifejező szavalatok hallatán a zsűrinek nem volt könnyű dönteni. A végső helyezettek az április 11-i döntőn részt vehettek részt, akik a következők:

Flsó tagozatosoknál Bacsu Katalin, Csonka Luca és Csontos Eszter

Felső tagozatosoknál Ajtai Csilla, Lakatos Nikolett és Puzsoma Laura tanulók jutottak tovább.

A 2011. április 11-én lezajlott konzorciumi szavalóverseny döntőjére valamennyi általános iskolából érkeztek nevezések, a felhívásnak megfelelően. A gyöngyösi középiskolák sajnos a többszöri megkeresés ellenére sem indultak, a diákok sok elfoglaltságára hivatkozva.

A zsűrit a konzorciumi tagok könyvtárosai, Kisköre Város polgármestere, valamint Suha Péter újságíró alkották.

A szavalók az általuk húzott sorszámok sorrendjében álltak a közönség és a zsűri elé. Elsőkét mindenki a kötelező verset mondta, majd a szabadon választott költemény következett. Az értékelés az összes elhangzott verset követően került sorra.

Magyar Csilla Kisköre város polgármestere gratulált valamennyi résztvevőnek, aki beszélt az olvasás és a versek fontosságáról, hangsúlyozta, hogy mindenki, aki részt vett a szavalóversenyen győztesnek érezheti magát, hisz az előadott versek által lélekben és tudásban is gazdagabbak lettek.

Az alsó tagozatosok versmondók közül I. helyezést ért el Csontos Eszter kiskörei, Papp Márton karácsondi és Fülöp Eszter tiszanánai tanuló. Csonka Luca Kisköréről különdíjat kapott.

A felsősök közül Zaja Dániel első és Szabó Milán és harmadik helyezése az abasáriakat örvendeztette meg, Veréb Zsófia Karácsondról a második helyezettként, míg Puzsoma Laura Kisköre színeiben örülhetett a különdíjnak.