TÁMOP 2.3.4-9/1-2010-0021 Összehangolt olvasáskultúra-infrastruktúra fejlesztés az élethosszig tartó tanulás érdekében c. pályázat

2011. január 27-én került sor a TÁMOP 2.3.4-9/1-2010-0021 Összehangolt olvasáskultúra-infrastruktúra fejlesztés az élethosszig tartó tanulás érdekében c. könyvtári pályázat megnyitójára a gyöngyösi Károly Róbert Főiskola Könyvtárában. Közel egy éve öt könyvtár, illetve azok fenntartói konzorciumot alakítottak, hogy kihasználják a TÁMOP A könyvtári hálózat nem formális és informális képzési szerepének erősítése az élethosszig tartó tanulás érdekében c. – pályázat adta lehetőséget. A pályázat eredményeként Abasár, Karácsond, Kisköre, Tiszanána és a Károly Róbert Főiskola Könyvtára 63.516.062,- Ft vissza nem térítendő támogatásban részesül. A Kiskörei Városi Könyvtárban 13.397.608,- forintot fordíthatunk a projekt megvalósítására.

A megnyitó ünnepségen megjelentek az érintett települések polgármesterei, könyvtárosai, a főiskola vezetése, meghívott vendégek és a sajtó képviselői is. A főiskola és az önkormányzatok képviseletében megjelent vezetők elmondták, hogy mit is jelent számukra ez a pályázat. Magyar Csilla polgármester hangsúlyozta, annak ellenére, hogy eleinte volt némi ellenérzés a pályázattal kapcsolatban, bizakodva tekintenek a megvalósulás elé. A projekt kapcsán a településen élők valamennyi korosztálya részesül valamilyen szinten a pályázat eredményéből, de lehetőség nyílik arra is, hogy a közös konzorciumi rendezvények kapcsán a partnerek jobban megismerjék egymás munkáját.